Deze website maakt gebruik van cookies. We gebruiken cookies om instellingen te onthouden en je bezoek soepeler te laten verlopen. Daarnaast gebruiken we ook cookies voor de verbetering van de website en het verzamelen en analyseren van statistieken. Lees meer over cookies

Op bezoek bij: Stichting Reggeborgh

Onlangs zijn wij met een delegatie uit het Máxima op bezoek gegaan bij Stichting Reggeborgh in Rijssen. Daar spraken wij Inge Wessels (bestuurslid en initiatiefnemer), dr. Mirre de Noo (medisch adviseur) en Marrith Bauhuis (contactpersoon). Het was waardevol om bij de stichting zelf op bezoek te gaan om een nog beter beeld te krijgen bij de doelstellingen en wensen van de stichting en de mensen erachter. Eerder waren Inge en Mirre te gast in het Máxima om uitleg van dr. Sebastiaan van Heesch te krijgen over zijn project. Sindsdien draagt Stichting Reggeborgh al enige tijd op substantiële wijze bij aan zijn onderzoek naar immuuntherapie-ontwikkeling bij kinderen met kanker.

Inge Wessels vertelt: ‘Wij vinden het belangrijk dat iedereen in Nederland een gezonde toekomst krijgt. Zo ondersteunen wij (academische) ziekenhuizen als het Máxima bij diverse medisch wetenschappelijke onderzoeken.Tijdens de rondleiding konden we met eigen ogen zien hoe het onderzoek gedaan wordt en wat voor positieve impact dat in de toekomst op kinderen met kanker kan hebben.’

Sebastiaan van Heesch: ‘Met behulp van Stichting Reggeborgh hebben we speciale technieken, die binnen onze groep ontwikkeld zijn, voor het eerst toe kunnen passen op kleine stukjes kankerweefsel uit patiënten. We hebben gezocht naar unieke eiwitten die gedeeld worden door meerdere patiënten, omdat we hopen een gemeenschappelijk doelwit voor immuuntherapie te kunnen identificeren. De technologie werkt en de resultaten tot dusver zijn hoopvol.’

De samenwerking tussen Stichting Reggeborgh en dr. Sebastiaan van Heesch van het Prinses Máxima Centrum belicht in een aantal vragen.

Mirre de Noo aan het woord

Wie zijn de initiatiefnemers van Stichting Reggeborgh?
Stichting Reggeborgh is opgericht op initiatief van Inge en Gérita Wessels, de aandeelhouders van Reggeborgh. Reggeborgh is een internationaal opererende family office dat actief is in verschillende sectoren in Europa, het Verenigd Koninkrijk en Noord-Amerika.

Wat doet/is het doel van de stichting?
Bij Stichting Reggeborgh vinden wij het belangrijk dat iedereen in Nederland een gezonde toekomst krijgt. Wij willen dan ook graag bijdragen aan de gezondheidsbevordering van de maatschappij. Zo ondersteunen wij (academische) ziekenhuizen bij diverse medisch wetenschappelijke onderzoeken. Deze onderzoeken lopen vaak meerdere jaren en wij volgen de ontwikkelingen op de voet.

Daarnaast ondersteunen wij regionale initiatieven op het gebied van maatschappelijk welzijn en sport. Wij zijn van mening dat sport gezond is en dat sport voor iedereen toegankelijk moet zijn, van jong tot oud. Zowel voor topsporters, amateursporters en atleten met een beperking.

Wat waren de redenen om het Prinses Máxima Centrum te steunen?
Het Prinses Máxima Centrum zet zich met hart en ziel in om de gezondheid van kinderen met kanker te verbeteren. Wij zijn onder de indruk van de bevlogenheid van de onderzoekers en medewerkers van het Prinses Máxima Centrum en vinden het leuk en belangrijk om een bijdrage te leveren aan een gezondere toekomst voor kinderen met kanker.

Hoe gaat de samenwerking tot nu toe?
Heel goed. We hebben een rondleiding gehad door het laboratorium van dr. Sebastiaan van Heesch en over een klinische afdeling in het Prinses Máxima Centrum. Daar konden we met eigen ogen zien hoe het onderzoek gedaan wordt en wat voor positieve impact dat in de toekomst op zieke kinderen kan hebben. Ook ontvangen we met enige regelmaat een rapportage over de voortgang van het onderzoek. Dat vinden we altijd interessant om te lezen.

Heb je gedachten voor andere donateurs, of andere opmerkingen?
We hopen dat het Prinses Máxima Centrum haar missie: ieder kind met kanker genezen, met optimale kwaliteit van leven, gaat bereiken met hulp van veel verschillende donateurs!

Dr. Sebastiaan van Heesch aan het woord

Wie ben je en wat is het onderzoek wat je doet dat door Stichting Reggeborgh wordt gesteund.
Mijn naam is Sebastiaan van Heesch en ik ben een groepsleider bij het Prinses Máxima Centrum. Met behulp van financiering door Stichting Reggeborgh zoekt onze onderzoeksgroep naar nieuwe aangrijpingspunten voor immuuntherapie-ontwikkeling bij kinderen met kanker. We richten ons hierbij op niet eerder ontdekte eiwitten die uniek zijn voor een bepaalde kankersoort, en dus nooit door gezonde cellen gemaakt (kunnen) worden. Zo hopen we het afweersysteem van een patiënt precies te kunnen vertellen waar het moet zoeken om kwade cellen te vinden en op te ruimen.

Wat wil je uiteindelijk met je onderzoek bereiken (het grotere plaatje)?In lijn met de missie van ons centrum is het uiteindelijke doel van ons onderzoek om elk kind te genezen met optimale kwaliteit van leven. Het werk wat we samen met Stichting Reggeborgh uitvoeren speelt hierop in door heel breed, dus binnen meerdere tumorsoorten gelijktijdig, op zoek te gaan naar opties voor immuuntherapie-ontwikkeling. Ten opzichte van conventionele therapieën is een immuuntherapie specifieker, met minder schade aan gezonde cellen. Dit zorgt voor een effectievere behandeling met minder schadelijke bijwerkingen.

Heb je in de tijd dat Stichting Reggeborgh je steunt al (kleine) successen kunnen boeken?Met behulp van Stichting Reggeborgh hebben we speciale technieken die binnen onze groep ontwikkeld zijn voor het eerst toe kunnen passen op kleine stukjes kankerweefsel uit patiënten. We hebben gezocht naar unieke eiwitten die gedeeld worden door meerdere patiënten, omdat we hopen een gemeenschappelijk doelwit voor therapie te kunnen identificeren. De technologie werkt en de resultaten tot dusver zijn hoopvol. We staan voor een select aantal kankersoorten op het punt te gaan onderzoeken of de gevonden aangrijpingspunten ook daadwerkelijk geschikt zijn voor therapieontwikkeling. Dit is een uitdagend proces, wat we met veel vertrouwen tegemoet zien!

Hoe is de samenwerking met Stichting Reggeborgh en wat maakt het bijzonder?De betrokkenheid en het persoonlijke contact met Stichting Reggeborgh maken dit een heel bijzondere samenwerking. We hebben de stichting op ons centrum mogen verwelkomen, en zijn zelf ook in Rijssen op bezoek geweest om de voortgang van ons onderzoek te bespreken. De oprechte interesse en passie om bij te kunnen dragen aan betere behandeling voor kinderkanker is overduidelijk en wederzijds, wat ook voor mij en mijn team enorm motiverend werkt. Samen met Stichting Reggeborgh komen immuuntherapieën voor kinderen met kanker steeds een stap dichterbij!